Odbojka: Albatros preletio Mediteran

Hercegnovski Albatros ne posustaje. Novom pobjedom djevojke Branke Ovradović, u 6. kolu EPCG Super lige za odbojkašice sinoć u Sportskom centru Igalo lako su savladale ekipu Mediterana (Budva) sa maksimalnih 3:0. Po setovima 25:14, 25:13, 25:20, pa su žute  ostale za petama lideru Herceg Novom.

Iako je Albatros igrao bez najbolje igračice Aleksandre Šćekić, dobio je prvi i drugi set ubljedljivo. Tim iz Budve jači otpor pružio je tek u trećem setu, ali meč je završen za nepunih 57 minuta.

Kod pobjednika najbolja je Milica Tufegdžić-Vuletć sa 12 poena, kapiten Anđela Kukobat  upisala je 8, Ukrajinka Oliha Pavliasjuk 7, Aleksandra Ćirović i Jelena Bijelović po 5, Marija Batinić 3, Ana Popović i Iva Čurović 1 poen. Ekipa Mediterana imala je 32 greške.

Na drugoj strani kapiten Budvanki, Vanja Matunović osvojila je 11 poena, Jovana Kovačević 6, Varja Delibaćšić 4, Bojana Novaković 3 i Nina Stanišić 1 poen. Ekipa Albatrosa imala je 19 grešaka.

ŽKK Herceg Novi večeras u istom kolu gostuje u Podgorici ekipi Budućnosti.

U narednom kolu Albatros će gostovati Luci Bar, dok će Herceg Novi u bokeljskom derbiju dočekati Akademiju iz Tivta.