Nemanja Mikulić prvak Balkana

Reprezentativac Crne Gore Nemanja Mikulić osvojio je prvo mjesto na   seniorskom Balkanskom prvenstvo u Podgorici.

Mikulić, inače član karate kluba Bijela poslije nastupa u Svjetskoj ligi u Larnaki  kada je bio treći, sjajnim nastupima u dvorani  Verde nastavio je sa odličnim rezultatima i još jednom potvrdio vrhunski kvalitet.

Na putu do zlatnog odličja bio je bolji od Petra Zaborskog iz Sjeverne Makedonije 7:2, Hrvata Ivana Martinca 6:1, Aleksandra Topuzovića iz  Srbije 10:1, i u polufinalu Betima Malići sa Kosova 4:2. U finalu pobijedio je Slovenca Jake Gala 5:0.

-Zadovoljan sam kako sam odradio šampionat, a do zlata sam došao nakon pet pobjeda. Nastavlja se kontinuitet dobrih rezultata, ali idemo dalje čeka nas u maju Evropsko prvenstvo u Zadru i biće to prava provjera za mene i moje mogućnosti, rekao je Mikulić.

Nemanju Mikulića sutra čekaju ekipna takmičenja u borbama i šansa za osvajanjem još jedne medalje na šampionatu, koji je okupio 298 takmičara iz 13 država, članica Balkanske karate federacije.