Mladost bolja od Igala

Završnica prvenstva u Drugoj fudbalskoj ligi je više nego uzbudljiva. Fudbaleri Igala dva kola prije kraja nalaze se na šestom mjestu sa 37 osvojenih bodova i strepnjom kakav će biti rasplet za konačni plasman.

Danas, u 34. kolu u Podgorici, hercegnovski drugoligaš je poražen od lidera Mladosti (DG) 2:1.

Domaći su poveli u 39. minutu iz penala, a strijelac je bio Željko Krstović. Prednost je u 56 minutu duplirao Kenan Orahovac.

Gol nade da bi mogli stići do spasonosnog boda za fudbalere Igala postigao je u 72. minutu Boško Guzina. Međutim, do kraja susreta ekipa Petra Gušića nije uspjela da izjednači.

U naredne dvije utakmice Igalo igra protiv Berana, koji se bori za direktni plasman u Prvu ligu na Solilima 20. maja i 24. Maja u Kotoru protiv Bokelja, koji  se bori za plasman koji vodi u baraž za Prvu ligu.

Ostali rezultati 34 kola: Bokelj – Berane 1:0, Kom – Grbalj 0:1, Podgorica – Zeta 1:1. U ovom kolu slobodna je ekipa Otrant Olimpika.

U 35. kolu 20. maja igraju: Igalo – Berane, Grbalj – Otrant Olimpik , Podgorica – Bokelj i Zeta – Kom. U ovom kolu slobodna je Mladost.