MIHAILO PUŠARA POBJEDNIK MEĐUNARODNOG ONLAJN PRVENSTVA “PUTEVIMA PRIJATELJSTVA”

Učenik OŠ „Ilija Kišić“ iz Zelenike, Mihailo Pušara, pobjednik je Međunarodnog turnira u šahu „Putevi prijateljstva“, dok je ekipno „Zelenika“ osvojila četvrto mjesto.

Na turniru, koji je danas održan onlajn putem platforme Chess king, učestvovalo je 60 igrača uzrasta do 14 godina iz šahovskih klubova i školskih šahovskih sekcija Rusije, Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore.

Mihailo Pušara je postigao “fišerovski rezultat” sa 7 pobjeda, ostavivši drugoplasiranog Nikolu Leskovca iz ŠK Bubamara iz Novog Sada čitav poen. Treća je Alina Morozjok iz ruskog grada Batajska (ŠK Rjacarj) sa 5,5 poena. Tempo igre je bio 5 minuta po igraču plus 3 sekunde dodatka po potezu.

U ekipi „Zelenika“, Osnovne škole „Ilija Kišić” igrala su još dvojica šahista, Ivan Medenica i Alen Šukurica, a ekipa je osvojila solidno četvrto mjesto, od 12 ekipa.

Prvo mjesto u ekipnoj konkurenciji osvojila je ruska ekipa ŠK “Rjacarj”,  drugo i treće mjesto dijele ŠK „Skakač1“ i „Gambit“ iz Banja Luke.

Turnir je organizovan u čast 29. godišnjice šahovske Unije Republike Srpske.