KOŠARKA: PRIMORJE SEZONU ZAVRŠILO NA PETOJ POZICIJI

Košarkaši Primorja porazom od Lovćena na Cetinju završili su odličnu sezonu, rezultat je bio 93:79, po četvrtinama 25:15, 21:21,  27:12 20:31.

Pobjedio je favorit, ekipa ABA 2 lige. Tim trenera Rajka Krivokapić na nivou je bio tek u poslednjoj četvrtini, što je bilo malo za preokret i pobjedu. Cetinjani su bolje otvorili meč i nakon prve četvrtine imali 10 poena prednosti, što su do kraja utakmice održavali.

Kako je za RTHN kazao košarkaš Novak Obradović, meč protiv Cetinjana nije imao rezultatski značaj, jer je peto mjesto na tabeli već bilo osvojeno.

– Igrali smo sa dosta rotacija i svi su dobili šansu. Utakmica je bila zanimljiva. Mislim da smo pružili pristojan otpor ekipi koja je sezonu završila na drugom mjestu. Što se tiče naše sezone, prezadovoljan sam. Ovo je bio iskorak Primorja ka boljoj budućnosti – istakao je on.

Najefikasniji u ekipi Primorja bio je Slobodan Miljanić sa 24 poena, Zoran Vilotijević je upisao 17,  Boris Jeknić i Goran Vučićević po 10, Amerikanac Markiz Mozli 9, Novak Obradović 5, Stefan Vuković i Veselin Kovačević po 2 poena.

Na kraju prvenstva ekipa Primorja je zauzela peto mjesto sa skorom od 12 pobjeda i 10 poraza. Lovćen će kao drugi, uz ekipu Studentskog centra, igrati polufinale, gdje ih čekaju Budućnost i Mornar.