Kadeti ubjedljivo poraženi od Grčke

Kadetska košarkaška reprezentacija, igrači do 16 godina, završila je takmičenje u “D” grupi  na poslednjem mjestu izgubiši od  reprezentacije Grčke 79:45 (19:13, 17:13, 17:4, 26:15). U utorak momci trenera Rajka Krivokapića igraju u osmini finala sa prvakom “C” grupe, reprezentacijom Italije.

U  poslednjoj  trećoj utakmici ”D” grupe  reprezentacija Crne Gore je vodila samo na startu, dva puta (6:4, 8:6), nakon čega je protivnička selekcija povela 19:10 u prvoj četvrtini. Igrači Grčke do kraja susreta  nisu  ispuštali vođstvo, koje je u drugoj četvrtini iznosilo 12 poena razlike (28:16). Krivokapićevi momci su  u jednom trenutku prepolovili minus i smanjili rezultat na 29:23, ali su Grci do odmora vratili dvocifrenu prednost (36:26).

Kraj nade za reprezentaciju Crne Gore stigao je u trećoj četvrtini, u kojoj su upisali samo četiri poena, prva dva nakon četiri minuta i 20 sekundi i koša Davida Mirkovića za 45:28. U posljednjem minutu je isti igrač pogodio dva bacanja za 51:30, ali je u tom dijelu igre Grčka stekla nedostižna 23 poena prednosti (53:30).

U posljednjih deset minuta utakmice Grčka je rutinski povećala prednost do maksimalnih 37 razlike (79:42). Crna Gora je postigla još tri peona za konačnih 79:45.

Crna Gora u osmini finala igra sa liderom “C” grupe reprezentacijom Italije.  Pobjednici prve runde nokaut faze, nastaviće borbu za prvo mjesto, a poraženi će u borbu za opstanak u elitnoj diviziji. U slučaju pobjede, Crna Gora će obezbijediti opstanak u A diviziji, što je i bio cilj ove selekcije, dok će ako izgubi borbu za opstanak, nastaviti takmičenje za plasman od 9. do 16. mjesta. U B divizuju će se preseliti tri poslednje plasirane reprezentacije.