Jadran slavio protiv Novakija

Očekivano danas u poslednjem petom kolu “C” grupe kvalifikacija za Ligu šampiona Jadran je na Škveru pobjedio slovačku ekipu Novaki  16:8 (4:3,6:0, 3:2 3:3) i zauzeo drugo mjesto, iza Mladosti, pa sada čeka žreb za narednu rundu. Osvajanjem drugog mjesta Novljani su obezbijedili  prolaz u drugi krug kvalifikacija LŠ.

Poslije izjednačene prve četvrtine  sve je riješeno u drugoj dionici  i posle vođstva 10:3 u drugom poluvremenu Martin Gardašćević  i saigrači su rutinski priveli utakmicu kraju.

Strijelci za  Jadran,  su: Pavel Halturin  tri,  Radživon Zizudin, Lazar Vukićević, David Stevović, Matej Čaraj i Džejk Musket po dva, Martin Gardašević, Matija Sladović i Marko Bošković po jedan pogodak .

Plasman: Mladost 12, Jadran 9 , Zaibas 6, Enka i Novaki  po 1 bod.  Plasman u drugu rundu kvalifikacija, uz Jadran,  obezbijedili su Mladost iz Zagreba i litvanski Zaibas. Enka i Novaki na evro sceni ostaju unovoformiranom Čelendžer kupu.

U drugoj rundi, učestvovaće 16 ekipa, koje će biti podeljene u četiri grupe, a dvije prvoplasirane će stići do baraž mečeva. U žrebu će pored Novljana i Zagrepčana, biti Primorac iz Kotora, Jadran iz Splita i Šabac.