JADRAN SILOVIT PROTIV VJEČITOG RIVALA

Vaterpolisti Jadrana uspješno su završili nastup na prvom turniru Kupa Crne Gore u Budvi. I u trećoj utakmici tim sa Škvera je potvrdio da je i dalje bez premca u našem vaterpolu. Pobjeđen je „vječiti rival“, Primorac iz Kotora 8:5, po četvrtinama 3:0, 3:1, 1:3, 1:1.

Branilac trofeja Jadran imao je silovito otvaranje, kapiten Marko Petković i saigrači iskusno su prelomili meč serijom u prvoj i drugoj četvrtini. U prvoj dionici  dva puta Petković i Vujović,  a slično je bilo i u drugoj četvrtini kada su strijelci bili Gardašević, Muskat i Radović iz peterca. Rezultat je bio 6:0 i Novljani su najavili  trijumf i maksimalni učinak na startu turnira.

U finišu poluvremena Drašković je postigao prvi pogodak za Primorac. U trećoj četvrtini se tim iz Kotora vratio u igru jer su Šekarić, Stanojević i mlađani Balša Vučković smanjili prednost rivala na 7:4, ali u završnici nisu uspjeli da preokrenu rezultat.

Danilo Radović u finišu treće i Jovan Vujović u četvrtoj četvrtini svojim drugim golovima otklonili su neizvjesnost, ako je opšte i bilo. Paunović je postigao peti gol za Primorac, postavši konačnih 8:5.

U prvoj utakmici poslednjeg kola Budvanska Rivijera je pobjedila je Kataro 8:6.

Plasman Jardan 9, Primorac 6, Budvanska Rivjera 3 i Kataro bez bodova

Domaćin drugog turnira biće Primorac u Kotoru od 13. do 15. decembra, a svi ljubitelji sporta i vaterpola očekuju da će bazen u Kotoru napokon biti otvoren. Nakon šest odigranih kola, ekipe koje osvoje prva dva mjesta, igraće u finalu, a planirana je i utakmica za treće mjesto, na finalnom turniru vjerovatno u Podgorici, koji je na programu 22. decembra.