Gojkovićevi puleni zakazali meč sa Mađarima u četvrfinalu

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Splitu i zakazala za dva dana duel sa reprezentacijom Mađarske.

Izabranici Vladimira Gojkovića pobjedili su danas u osmini finala neugodnu reprezentaciju Rumunije 13:8 (2:3, 4:2, 3:2 4:1) i opravdali ulogu favorita u susretu koji je nosio obavezu da se ostvari pobjeda i izbori pravo nastupa na narednom Evropskom prvenstvu u Izraelu.

Poslije dva vođstva od 1:0 i 2:2 i brzog izjednačenja Rumuna, neugodni protivnik je prvu dionicu prvog susreta riješio u svoju korist. U ovom periodu Đurđić nije iskoristio peterac.

U prvom dijelu druge četvrtine odlična igra reprezentacije Crne Gore. Vladan Spaić, Kanstatin Averka i kapiten Marko Petković, preokrenuli su rezultat na 5:3. Nemcu je smanjio na 4:5, ali je odmah igrača više iskoristio Petković – 6:4. Rumuni uzvraćaju preko Vrancianua za 5:6 jer nisu ni pomišljali na predaju. Crna Gora je uz devet odbrana Dejana Lazovića imala plus jedan na poluvremenu.

Rumuni se nadaju podvigu kada je poslije greške odbrane Crne Gore, Judeanu izjednačio na 6:6. Ali Averka i Petković su strijelci za novu prednost 8:6. Odbana tima selektora Gojkovića je sigurna, a Ukropina je pogodio za 9:6. Đorđesku je smanjio na 7:9, a Averka promašio peterac. Uoči poslednje četvrtine Crna Gora ima dva gola prednosti (9:7).

Potpunu sigurnost i najavu važne pobjede za svoju selekciju najavio je Vasilije Radović koji je pogodio za plus tri – 10:7. Usledila je odbrana sa igračem manje, a zatim lijep gol Đurđića za 11:7. Susret je rutinski priveden kraju i najavljen susret sa Mađarima koji važe za favorite, a Petković i saigrači ulaze rasterćeni u meč spremni za podvig.

Strijelci za Crnu Goru su: Marko Petković i Bogdan Đurđić po tri, Kanstantin Averka i Aleksa Ukropina po dva, Vladan Spaić, Vasilije Radović, Miroslav Perković po jedan.

Najefikasniji u sastavu Rumunije bili su Andrei Nemcu sa tri, Judeanu Đorđesku sa dva gola, RemesVranecku i Fule po gol.