Fudbaleri Igala osvojili Kup mimoze

FK Igalo pobjednik je najstarijeg fudbalskog turnira u regionu, Kupa mimoze. Igalo je bilo bolje od kombinovanog tima Arsenala 4:1. Turnir traje od 1973. godine, a problem sa terenom na Solilima je bio razlog da se ove godine umjesto tri utakmice odigra jedna.

Gosti iz Tivta su poveli u 12. minutu golom mladog Marka Brnovića, da bi u 28. poslije prekršaja nad Balšom Radovićem sudija Srđan Tvrdišić iz Bara pokazao na bijelu tačku, a penal je sigurno realizovao Aleksa Maraš.

Na početku drugog poluvremena Maraš je glavom poslije odlične akcije novajlije Argentinca Azeveda u 48. minutu doveo Igalo u vođstvo. U finišu utakmice igrači trenera Petra Gušića postigli su još dva gola, a strijelci su bili Marko Dragaš u 82. i Aleksandar Đukanović u 90. minutu. Mimozini trofeji pripali su za kapitene obje ekipe, a pehar je pripao i najboljem igraču utakmice Aleksi Marašu.

U 45. finalu Kupa mimoze ekipe su igrale u sledeće sastavu – Igalo: Aleksandar Kulinović, Grbić, Bumbar, Dajević, Kordoba, Azvedo, Koprivica, Guzina, Radović, Maraš, Petrović. Igrali su još: Raičević, Uroš Vujičić, Dragaš, Stefan Kulinović, Andrija Vujičić, Đurdević, Kopitović, Đukanović, Đurković i Šćepanović.

Za Arsenal su igrali: Ćetković, Dragičević, Mališić, Jezdović, Mirković, Mujkić, Vulanović, Brnović, Đorđević, Baštrica, Tobojica. Igrali su još: Brkan, Radević, Kuč, Čukić, Papović, Đuričić, Milosavljević, Čortan.

Fudbaleri Igala nastavljaju pripreme za početak prvenstva u Drugoj ligi, 5. marta u Radanovićima igraju sa OFK Grbljem.