Fudbal: Igalo bez bodova na Zlatici

U važnoj utakmici za konačni plasman u finišu prvenstva juče u 32 kolu Druge fudbalske lige fudbaleri „Igala“ poraženi su na Zlatici u Podgorici od ekipe „Koma“ 2:1 (2:0).

Domaća ekipa koja traži priključak za baraž za Prvu ligu praktično sve je riješila u prvih pola sata igre kada je iz prestrogo dosuđenog penala Lazar Knežević u 19 minutu postigao prvi gol. Domaći su ubrzo preko Aiumua Nishmura u 30 minutu duplirali prednost.

Fudbaleri hercegnovskog drugoligaša su bili bolja ekipa ali samo jedan pogodak kapitena Miodraga Koprivice u 60 minutu bio je mali učinak da se na ovom gostovanju osvoji barem bod.

U ostalim utakmicama ovog kola postignuti su sledeći rezultati :Bokelj i Mladost (DG) 0:0, Zeta-Grbalj 1:0, i Otran Olmpik-Berane 1:0. U ovom kolu slobodna je bila „Podgorica“ Tabela Berane i Mladost (DG) po 47, Kom 43, Podgorica 39, Bokelj 38, Igalo 36, Otrant Olimpik 35, Zeta 32, Grbalj 31 bod.

U srijedu 10 maja u 33 kolu igraju:Igalo-Otrant Olimpik, Grbalj –Podgorica, Zeta –Bokelj, Berane –Mladost. U ovom kolu slobodna je ekipa „Koma“.