EP (U19) Crna Gora bez polufinala

Omladinska vaterpolo reprezentacija Crne Gore (igrači rođeni 2003. godine mlađi) poražena je od Španije 10:8 (2:3,3:2, 2:1,3:2) u četvrtfinalu šampionata Evrope u Podgorici, i igraće za plasman od petog do osmog mjesta. Crna Gora danas od 16:00 sati igra sa Hrvatskom.

Poslije vođstva Španaca 1:0, Vasilije Radović i saigrači vodili su 3:1. Naši vaterpolisti propustili su nekoliko dobrih šansi – zicera i situacije sa igračem više da uhvate priključak, nakon što su Španci poveli 8:7 šest minuta prije kraja utakmice.
Našim igračima se ne može osporiti sjajna borbenost, zalaganje u obrani, veliki broj blokova, osvojenih lopti, ali i nažalost, u napadu nije bilo više mirnoće i sreće, jer bilo je najmanje četiri slučaja u kojima je uzdrman okvir španskog gola. Samo u trećoj četvrtini stativa i jedna prečka. Napad je bio daleko od idealnog, što dokazuje i podatak da je poslije 5:5 Crna Gora jurila protivnika koji je imao od jednog do dva gola prednosti.

Španci su stigli do preokreta, a Crna Gora do izjednačenja na kraju poslednje četvrtine – 7:7. Španija je preko Lopeza pobjegla na 9:7. Smanjio je Mršić, a Špance na plus dva odveo Kastro. U tom momentu, pitanje pobjednika je riješeno, jer je do kraja ostala samo 60 sekundi. Strijelci za Crnu Goru bili su Vukićević, Vujović, Bošković, Mršić i Sladović, a sa druge strane, mrežu Crne Gore su pogađali – Ferer tri i Duart dva puta.

Golove za Crnu Goru, postigli su: Matija Sladović tri, Marko Mršić dva, Jovan Vujović, Marko Bošković, Lazar Vukićević po jedan. Golove za Španiju, postigli su: Robert Duart četiri, Mark Ferer tri, Ramom Sesen, Ignjasi Garsija i Hugo Kastro po jedan.
Ostali rezultati četvrtfinala: Srbija je pobjedila Italiju 12:11. Mađarska je u četvrtfinalu savladala Njemačku 22:1, Grčka je slavila protiv Hrvatske sa 8:7, a Srbija protiv Italije sa 12:11. U polufinalu snage će odmeriti Mađarska i Srbija, odnosno Grčka i Španija.

Crna Gora će danas od 16:00 sati igrati sa Hrvatskom, a narednog dana sa Njemačkom ili Italijom.