DŽUDISTIMA IGALA U KOTORU JEDNO SREBRO I ČETIRI BRONZE

Takmičari džudo kluba Igalo, nakon godinu pauze zbog pandemije, konačno su nastupili na turniru i odmah se okitili medaljama.

U Kotoru, na 16. Džudo kupu Spinel, u organizaciji džudo kluba Kotor, od devet takmičara Igala, njih petoro osvojili su medalje.

U konkurenciji poletaraca do 34kg, Vuk Andrić je zauzeo treće mjesto. Dok je u konkurenciji poletarki do 31kg, Mihaila Kokot osvojila drugo. U konkurenciji mlađih pionira do 30kg, Strahinja Murišić je osvojio treće mjesto,  kao i Nikolina Kokot u mlađim pionirkama do 34kg. U konkurenciji starijih pionirki, Nikolina Andrić do 57kg, takođe je osvojila bronzu.

– Poslije više od godinu bez takmičenja, uz česte prekide u treninzima radi epidemiološke situacije, jako sam zadovoljna rezultatima. Djeca koja nisu osvojila medalje, takođe su imali odlične borbe. Nastavljamo sa treninzima za naredno takmičenje, koje nas očekuje već 19. juna u Doboju – kazala je trener Katarina Mustur.

Turnir u Kotoru okupio je džudiste iz svih klubova iz Crne Gore.