Dva druga mjesta novskih stonotenisera

Takmičarska sezona iz kalendara Stonoteniskog saveza Crne Gore takmičarima iz kluba „Novi“ donosi nove dobre rezultate. U vikendu koji je za nama stonoteniseri šampionske ekipe iz Herceg Novog imali su dva turnira i osvojili dvije srebrne medalje.

Na drugom ekipnom turnusu za seniorke ekipa „Novog“ u sastavu: Simona Perović, Aleksandra Savić, Sonja Janković i Iva Vujović, osvojila je drugo mjesto. Do srebrene medalje “Novi“ je pobjedio “Budućnost” (Podgorica) i „Ivangrad“ (Berane) sa maksimalnih 4:0, a poraženi su od “Budima” (Berane) 3:1, koji je preuzeo prvo mjesto koje prošle godine osvojila ekipa „Novog“.

Pored prvenstva za seniorke, u Podgorici je održan drugi dio trećeg turnusa ekipnog prvenstva Crne Gore za mlađe kadete do 13 godina. Ekipa „Novi“ u sastavu: Uroš Mrkajić (9) i Milan Vučetić (9) osvojila je odlično drugo mjesto. Pored druge pobjede nad prvoplasiranom „Budućnosti“ i poslije sabiranja rezultata iz tri turnusa, mladim Novljanima je ekipno pripalo srebrno odličje.