Дупло злато за кошаркашице Приморја у Бања Луци

На међународном турниру “Баскет фестивал 2024” који je одржан у Бања Луци ЖКК “Приморје” је учествовао је са двије такмичарске категорије, које су оствариле све побједе.

Кошаркашице 2011/12. годиште у финалу су савладале екипу Игокеа резултатом 59:15 (18:4;15:6;18:5;8:0).

Најбоља играчица, MVP турнира у овој категорији је Петра Сучевић, која је освојила и пехар за најбољег стријелца турнира.

Екипу U 13 чине: Анђела Јанчић (капитен), Петра Сучевић, Сара Прлаиновић, Ена Башлин, Маша Лацман, Дарија Коњевић, Магдалена Драшковић, Јована Рикало, Марија Косић, Тамара Томашевић, Доротеја Шумар, Симеона Спаић и Нађа Савковић.

Млађа категорија, 2012/13. годиште, је била такође непобједива, у финалу су савладале екипу Г-Старс резултатом 67:24 (14:4;25:7;21:5;7:8).

Најбоља играчица, MVP турнира у овој категорији је Симеона Спаић, која је освојила и пехар за најбољег стријелца.

У млађој категорији Приморје је које су освојиле злато   су: Јована Рикало (капитен), Магдалена Драшковић, Марија Косић, Тамара Томашевић, Доротеја Шумар, Симеона Спаић, Нађа Савковић, Елена Мандић, Миљана Рикало, Николија Зејак и Нађа Ђекић.