Duplo zlato za košarkašice Primorja u Banja Luci

Na međunarodnom turniru “Basket festival 2024” koji je održan u Banja Luci ŽKK “Primorje” je učestvovao je sa dvije takmičarske kategorije, koje su ostvarile sve pobjede.

Košarkašice 2011/12. godište u finalu su savladale ekipu Igokea rezultatom 59:15 (18:4;15:6;18:5;8:0).

Najbolja igračica, MVP turnira u ovoj kategoriji je Petra Sučević, koja je osvojila i pehar za najboljeg strijelca turnira.

Ekipu U 13 čine: Anđela Jančić (kapiten), Petra Sučević, Sara Prlainović, Ena Bašlin, Maša Lacman, Darija Konjević, Magdalena Drašković, Jovana Rikalo, Marija Kosić, Tamara Tomašević, Doroteja Šumar, Simeona Spaić i Nađa Savković.

Mlađa kategorija, 2012/13. godište, je bila takođe nepobjediva, u finalu su savladale ekipu G-Stars rezultatom 67:24 (14:4;25:7;21:5;7:8).

Najbolja igračica, MVP turnira u ovoj kategoriji je Simeona Spaić, koja je osvojila i pehar za najboljeg strijelca.

U mlađoj kategoriji Primorje je koje su osvojile zlato   su: Jovana Rikalo (kapiten), Magdalena Drašković, Marija Kosić, Tamara Tomašević, Doroteja Šumar, Simeona Spaić, Nađa Savković, Elena Mandić, Miljana Rikalo, Nikolija Zejak i Nađa Đekić.