Drugo mjesto za vozače AMSK Podi na Memorijalu „Nikola Asanović“

AMSK Podi iz Herceg Novog zauzeo je drugo mjesto, među 33 posade, na revijalnoj turističkoj zimskoj auto trci Memorijal „Nikola Asanović“, na stazi Dajevića Han – Rudnica, u Pljevljima. Ekipni pobjednik je Gorštak iz Kolašina, dok je treće mjesto pripalo domaćinu AP Sport iz Pljevalja.

Osam takmičara iz AMSK Podi postigli su sledeće rezultate: u klasi ATV drugo mjesto zauzeo je Balša Mijanović sa vremenom 4:38,763; klasa 1200 A drugo mjesto Luka Šućur 6:29,00; u klasi 1400 A peto mjesto Petar Božović 7:34,635; u klasi 1600 A peti Dejan Bojović  8:087,024; klasa 2000 A prvi Alen Piranić  6:58,090.

Na ovom takmičenju po prvi put učestvovali su i takmičari novosnovanog kluba AMD  Herceg Novi, čiji je član Milutin Krivokapić bio treći u klasi 1400 A sa vremenom 7:11,489. U istoj klasi njegov klupski drug Krsto Radović sa vremenom 7:32,177 bio je četvrti. U ovoj klasi učestvovao je i Andrija Vujović iz istog kluba, ali zbog izlijetanja sa staze nije završio trku.

Pored revijalno – turističkog karaktera , na vrlo zahtjevnoj brdskoj stazi, takmičenje je okupilo veliki broj učesnika, Odlični organizator trke je pljevaljski Auto moto klub AP Sport, čiji je predsjednik Mithad Plakalo.

Direktor AMSK Podi, Boško Radović bio je zadovoljan rezultatima svojih vozača.

– Ovo je bila jedna zanimljiva manifestacija koja će u sličnom obliku biti organizovana krajem februara i na Žabljaku, na poziv tamošnje Turističke organizacije. Posebno je u Herceg Novom obradovalo sve nas što su takmičari novog AMD Herceg Novi startovali sa takmičenjem upravo na ovom zanimljivom zimskom auto-moto druženju u Pljevljima – kazao je Radović.

Trka nosi naziv po vozaču Nikoli Asanoviću, koji je prošle godine tragično izgubio život. Staza je ove godine skraćena na 400 metara. Na zahtjev takmičara, organizatori su na stazi ostavili dosta leda, kako bi trka dobila na atraktivnosti.