DANKA KOVINIĆ NASTUP U MARBELJI ZAVRŠILA U POLUFINALU

Naša najbolja teniserka Danka Kovinić poražena je u polufinalu turnira u Marbelji 2:0 u setovima (7:5, 7:6) od Mayar Šerif iz Egipta.

Kovinić je kod 5:5 u gemovima imala dvije uzastopne brejk lopte kod 15:40, ali ih nije iskoristila, dok je svoju prvu takođe kod 15:40 u narednom gemu ugrabila njena rivalka i sa 7:5 riješila prvi set u svoju korist.

U drugom setu Šerif je povela 5:4 i servirala za meč, a Kovinić iskoristila drugu brejk priliku i odvela set u taj-brek, koji je u svoju korist (7:3 ) završila Šerif.

U finalu će se Šerif (73. teniserka svijeta) susresti sa Tamarom Korpač, 149. igračicom svijeta.

Podsjećamo, Danka je u prvoj rundi, uspjela da pobjedi Mendi Mineli iz Luksemburga sa 2:1, po setovima 6:7, 6:2, 7:5. U drugom kolu ubjedljivo je slavila protiv Eline Avanesjan iz Rusije sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4. U četvrtfinalu, nakon dva sata i šest minuta igre pobijedila je Italijanku Martinu Trevizan 2:1 po setovima 4:6, 6:3 i 6:3.

Od ponedeljka očekivati je da će Danka Kovinić, koja je 66. igračica svijeta, popraviti svoj plasman za koje mjesto više na svjetskoj rang listi.