CRNA GORA RUTINSKI DO PRVOG MJESTA U GRUPI: „AJKULE“ DUPLO JAČE OD JAPANA

U poslednjoj utakmici B grupe F8 Svjetske lige u Tbilisiju nije bilo iznenađenja. Reprezentacija Crne Gore bila je duplo jača 16:8 (4:5, 4:1, 5:1 3:1) od reprezentacije Japana koja će za nepun mjesec biti domaćin Olimpijskog turnira u Tokiju.

Da se Japanci ne smiju pocijeniti i da se ozbiljno pripremaju za Olimpijadu pokazala je prva dionica utakmice u glavnom gradu Gruzije. Japanci  su dobili  prvu četvrtinu  u kojoj je postignuto devet golova. Bio je to dio utakmice u kojem su odbrane bile slabiji dio obje selekcije.

U preostala 24 minuta izabranici selektora Vladimira Gojkovića su se „uozbiljili“ i Stefan Vidović i Aleksa Ukropina, potpomognuti ostalim igračima, su odradili kako je planirano.

Strijelci za Crnu Goru su: Stefan Vidović 4, Aleksa Ukropina i Miroslav Perković po 3, Vladan Spaić i Bojan Banićević po 2, Uroš Čučković i Dušan Matković po gol.

Za reprezentativce Crne Gore nema odmora  jer se turnir nastavlja  već sutra četvrfinalnim utakmicama. Brguljan i saigrači za rivala imaju reprezetaciju Kazahstana koja je u „A“ grupi bila četvrtoplasirana selekcija. „Crveni“ su u ovom susretu  favoriti  i za očekivati je plasman u polufinale.