Crna Gora nadigrala Farska Ostrva na otvaranju CEV Srebrne lige 2023.

Ženska odbojkaška reprezentacija, predvođena selektorom Miloradom Krunićem, startovala je sinoć u Toršavnu pobjedom u “B” grupi CEV Srebrne lige protiv domaće selekcije Farskih Ostrva 3:0 (25:9, 25:7, 25:20).

Ko je kvalitetniji protivnik znalo se na samom početku utakmice. U prvom setu Crna Gora je sve dileme otklonila serijom 10:0 za vođstvo od 15:2, dok je u drugom sve bilo jasno do sredine seta, kada su “crvene” povele 14:5.

Domaćin je veći otpor pružio u trećem setu, u kojem je i vodio na startu, do tri poena, posljednji put na 7:4. Crna Gora je serijom 4:0 preokrenula, povela 8:7 i vođstvo više nije ispuštala do kraja, a set je prelomila kada je povela sa nedostižnih 16:10.

U  selekciji  Milorada Krunića najefikasnija je bila Danijela Džaković sa 15 osvojenih poena (od čega 13 iz napada), pratile su je Dijana Vuković, Nevena Vukčević i Mina Dragović sa 10, kao i Saška Đurović sa devet upisanih poena. Ostale poene za Crnu Goru su ostvarili: Lana Labović, Marija Šušić i Simona Petranović po 2, Tijana Tvrdišić i Melisa Cenović po jedan poen. Reprezentacija  Farskih Ostrva imala je 13, a Crne Gora 12 grešaka.

Selekcija Crne Gore takmičenje u Srebrnoj ligi nastaviće utakmicom  sa Portugalijom, 31. maja takođe u gostima.

Crnu Goru potom očekuje meč sa Gruzijom 3. juna u Podgorici, zatim gostovanje istom rivalu sedam dana kasnije, dok su utakmice sa Portugalijom i Farskim Ostrvima na programu 14. i 16. juna u Sportskom centru Igalo.