Crna Gora četvrta na Svjetskom prvenstvu u ribolovu iz barke

Proglašenjem najboljih večeras će u portugalskoj Albufeiri biti završeno 57. Svjetsko prvenstvo u ribolovu iz broda za seniore, na kojem je član reprezentacije Crne Gore Zdravko Damjanović osvojio bronzanu medalju, saopšteno je iz Saveza za sportski ribolov na moru.

Crnogorska nacionalna selekcija, za koju su nastupali još i Dejan Sijerković i Aleksandar Pejović osvojila je četvrto mjesto, ostavljajući iza sebe prošlogodišnje šampione reprezentaciju Hrvatske.

Uz Damjanovića i ostali reprezentativci bili su na zavidnom nivou. Marko Radosavljević je zauzeo 13. mjesto, Radovan Popović 24, a Ivan Dejanović 24.

– Još jednom smo pokazali da i pored skromnije takmičarske opreme možemo ravnopravno da se nosimo sa najboljim reprezentacijama. Nadamo se da će nakon ovog, Ministrstvo sporta i mladih znati da cijeni postignute rezultate i značajnije finansijski pomogne naše aktivnosti – istakli su iz Saveza za sportski ribolov na moru Crne Gore

Zlatna medalja pripala je reprezentaciji Portugala, srebrna Italiji, a bronzana Španiji.

Svjetski prvak postao je Huan Pato iz  Portugala, dok je srebrna medalja pripala Danijelu Mendozi iz Španije.