Albatros na krilima Milice Vuletić bolji od Morače

U suretu 16. kola Super lige, Albatros je u Sportskom centru u Igalu pobijedio ekipu podgoričke Morače 3:2, po setovima 25:14, 25:16,24:26, 20:25, 19:17.

Utakmica koja je trajala 94 minuta potvrdila je da odbojkašice Albatrosa nisu u formi. Sada je definitivno jasno da će u doigravanju prvenstva ući sa četvrtog mjesta, pa će želja da igraju u finalu plej ofa biti teško ostvarljiva, jer u polufinalu idu na komšije ŽOK Herceg Novi, a dobiti lidera prvenstva ove sezone gotovo je nemogući zadatak.

Domaći sastav u prva dva seta bio je bolji u svim elementima igre i umjesto da trećim setom okončaju utakmicu, Anđela Kukobat i saigračice gube na razliku.

U četvrtom dijelu utakmice razigrale su se gošće, gdje je svoje veče imala Lara Jovović sa čak 30 poena.

U taj brejku puna neizvjesnost, koji na razliku dobijaju djevojke Branke Obradović, kojoj su sa dva osvojena boda igračice čestitale rođendan. Dominirala je Milica Vuletić, koja je pri rezultatu 14: 10 za Moraču, sa tri bloka uzela poene protivnicama, sačuvala čak tri meč lopte za Podgoričanke i donijela pobjedu Albatrosu.

U domaćem timu četiri odbojkašice imale su dvocifren učinak, Anđela Kukobat 15, Jelena Bijelović 12, Aleksandra Šćekić i Aleksandra Ćirović po 10. Ostale poene su osvojile: Olga Pavliščuk 9, Milica Vuletić 8, Anja Popović 4, Marija Batinić i  Anastasija Tripković po 3 poena. Ekipa Morače imala je 39 grešaka.

Na drugoj strani najbolje su bile  Sara Jovović sa 30 i Sanja Rudan sa 13 poena, dok je ekipa „Albatrosa“ imala 29 grešaka.

U ovom kolu u bokeljskom derbiju lider Herceg Novi danas gostuje u Tivtu ekipi  Akademije, a početak susreta zakazan je za 15 sati.