„AJKULE“ SA SEDAM POBJEDA ZAVRŠILE TURNIR U ROTERDAMU

15-02-2021: Waterpolo: Montenegro v Canada: Rotterdam ROTTERDAM, NETHERLANDS - FEBRUARY 15: Team Montenegro during the Olympic Waterpolo Qualification Tournament 2021 match between Montenegro and Canada at Zwemcentrum Rotterdam on February 15, 2021 in Rotterdam, Netherlands (Photo by Marcel ter Bals/Orange Pictures)

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je Grčku 10:9 u finalu kvalifikacionog olimpijskog turnira. ,,Ajkule” su turnir završile sa sedam pobjeda, a najvažnija je ostvarena juče u polufinalu protiv Hrvatske.

Utakmica nije imala rezultatski značaj jer su oba tima juče osigurala plasman na OI. Grci su bolje ušli u meč, vodili su nekoliko puta sa dva gola razlike i veoma dobro koristili igrača više. Naš tim je u posljednjih osam minuta ušao sa minusom od dva gola, ipak nisu gubili nadu i minut i 27 sekudni prije kraja preokrenuli su rezultat.

Najefikasniji u crnogorskoj reprezentaciji bio je Dušan Matković sa pet golova, Draško Brguljan i Aleksandar Ivović postigli su po dva, a Vlado Popadić jedan.

Spisak za Tokio je kompletiran, a na Olimpijskim igrama učestvovaće Crna Gora, Mađarska, Italija, Srbija, Hrvatska, Grčka, Španija, Japan, SAD, Australija, Kazahstan, Južna Afrika. Žrijeb će biti obavljen danas u 18:30.