„Ajkule“ poražene od Srbije, igraju za 7. mjesto

Vaterpolisti Crne Gore odigrali su dobar meč protiv Srbije u borbi za razigravanje od 5. do 8. mjesta na Svjetskom šampionatu u Budimpešti.

Uprkos dobroj igri, izabranici Vladimira Gojkovića su poraženi rezultatom 10:7 (2:2, 3:2, 3:2, 2:1). Tokom prve dvije četvrtine igrao se izjednačen vaterpolo. Srbija je na odmor otišla sa golom prednosti i kao da je taj gol u konačnici presudio.

Đurđić je za reprezentaciju Crne Gore postigao tri, Popadić dva, Mršić i Perković po gol. Na drugoj strani Jakšić i Rašović postigli su po tri pogotka za Srbiju.

Selektor Vladimir Gojković je kazao da su pokušali da nađu motivaciju i probaju sa dosta plivanja.

-Neizvjesne utakmice su potrošile igrače i jednostavno nismo mogli da nametnemo ritam. Kad se to svelo na statičku igru, Srbija je mnogo jača u igri jedan na jedan i to se vidjelo u druge dvije četvrtine. Srbija je zasluženo pobijedila, a nama je ovo iskustvo igre jedan na jedan mladih igrača, protiv zvijezda sa kojima do sada nisu igrali. Iz ove utakmice treba da izvučemo najbolje za naredne mečeve, kazao je Gojković.

Reprezentativac Petar Tešanović je rekao da su se borili iako utakmica nema veliki rezultatski značaj.

-Pokazala se naša boljka u napadačkoj fazi. Ne možemo da budemo konkurentni sa najboljih pet, šest ekipa, to nas trenutno muči i na tome treba da radimo u budućnosti. Reprezentaciju kao što je Srbija je teško pobijediti sa sedam, osam datih golova, tako da moramo da radimo na napadačkom kvalitetu, smatra Tešanović.

Naredni protivnik reprezentacije Crne Gore u borbi za plasman za 7. poziciju na Svjetskom prvenstvu, biće poraženi iz duela Mađarske i SAD-a.