Blagojeviću i Anisimovu prvo i drugo mjesto na šampionatu Crne Gore

Hercegnovski šahovski radnici i takmičari ŠK Herceg Novi mogu biti više nego zadovoljni rezultatima posle završenog 75. pojedinačnog prvenstva Crne Gore. U konkurenciji 94 takmičara iz ŠK Herceg Novi četiri majstora igre na 64 polja postigla su odlične rezultate.

Najviše razloga za zadovoljstvo ima velemajstor Dragiša Blagojević koji je zahvaljući najboljim dodatnim kriterijumima osvojio prvo mjesto i titulu u veoma jakoj konkurenciji. Uoči posljednjeg kola na čelu tabele bili su velemajstori Dragiša Blagojević i Denis Kadrić i Fide majstori Miloš Pečurica i Andrej Šuković.

Uspjehu Blagojevića pridružio se novi član ŠK Herceg Novi, velemajstor Rus Pavel Anisimov, koji u poslednjem kolu nije bio iznenađen varijantom koju je odabrao Vladimir Vujošević i stekao je prednost koju je rutinski realizovao.

Buholc je odlučio da Anisimovu pripadne drugo mjesto, Denisu Kadriću treće, Luki Draškoviću četvrto, Andreju Šukoviću peto, dok su se Blažo Kalezić i Miloš Pečurica morali zadovoljiti šestim, odnosno sedmim mjestom.

Spisak nagrađenih sa šest osvojenih poena zaokružuju član ŠK Herceg Novi velemajstor Nebojša Nikčević, koji je savladao Peka Đurovića, i fide majstor Armin Mušović takođe član Herceg Novog, koji je savladao Božidara Kisića.

S obzirom da je takmičenje bilo kvalifikaciono za Svjetski kup i donosilo četiri mjesta, plasman su izborili: Denis Kadrić, Luka Drašković, Blažo Kalezić i Nebojša Nikčević. Nagradni fond prvenstva bio je 8.500 eura.