VPSCG: IVOVIĆ NAJBOLJI U 2021. GODINI

Stručni savjet Vaterpolo i plivačkog saveza Crne Gore, na čelu sa predsjednikom Draganom Samardžićem, izabrao je najbolje u 2021. godini.

Kapiten  Pro Reka, nosilac igre reprezentacije Crne Gore, Aleksandar Ivović proglašen je za najboljeg vaterpolistu. Predvodio je selekciju koju vodi Vladimir Gojković do prvog mjesta u kvalifikacijama za Olimpijske igre na turniru u Roterdamu, dok je u Tokiju, Crna Gora zauzela osmo mjesto. Ivović je sa reprezentaciom Crne Gore u Tbilisiju osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju u Svetskoj ligi. Sa Pro Rekom, sa kojim je ove godine produžio ugovor, osvojio je titulu klupskog prvaka Evrope.

Stručni savjet za najboljeg mladog vaterpolistu proglasio je Miroslava Perkovića. Kao član Primorca, Perković je  učestvovao u svim seniorskim akcijama, a sa generacijom U20 je stigao do trećeg mjesta na prvenstvu svijeta u Pragu. Od septembra je član ekipe Novog Beograda

Najbolji klub je Jadran iz Herceg Novog, koji je osvojio duplu krunu i bio među 12 najboljih u Ligi šampiona. U mlađim vaterpolo kategorijama klub sa Škvera je osvojio nacionalna prvenstva u četiri uzrasne kategorije, a u Kupu ostvario ukupno najbolje rezultate, što ga čini najuspešnijim klubom i za mlađe kategorije.

Najbolja plivačica u 2021. godini je plivačica Jadrana, Anđela Antunović, koja je učestvovala na Olimpijskim igrama u Tokiju, Evropskom prvenstvu u malim bazenima u Kazanju i na Svjetskom prvenstvu u Abu Dabiju.

Najbolji plivač je Boško Radulović, koji je nastupio na Olimpijskim igrama i Evropskom prvenstvu u Budimpešti. Jadran je najbolji klub i u konkurenciji plivača.

Zbog epidemiološke situacije, VPSCG neće organizovati svečanost povodom uručenja, već će priznanja uručiti na vaterpolo i plivačkim manifestacijama početkom 2022 godine.