Veliki uspjeh takmičara «Šotokan tima» na Evropskom prvenstvu malih zemalja

U organizaciji Evropske karate federacije juče je u Luksemburgu počelo Evropsko prvenstvo malih zemalja za mlađe kadete (12-13 god.), kadete (14-15 god.),  juniore(16-17 god.), mlađe seniore (18-21 god.) i seniore, koje završava sutra.

Takmičari hercegnovskog «Šotokan tima», kao reprezentativci Crne Gore, su nastupili u petak. Djeca su ostvarila izuzetan uspjeh i osvojila šest medalja: dvije zlatne, dvije srebrne i dvije bronzane, i svi su pokazali dobar kvalitet i napredak u borbama koje su imali.

Šampioni Evrope malih zemalja su postali Radovan Đurović u borbama do 40 kg. za uzrast 12-13 godina i Stefan Birovljev u borbama do 45 kg. za uzrast 12-13 godina. Srebrne medalje su osvojili: Božo Tomašević – borbe do 40 kg. kome je u finalu protivnik bio klupski drug Đurović, i Boško Matović – borbe do 50 kg. uzrast 12-13 godina. Bronazane medalje osvojili su: Nemanja Gecaj – borbe do 57kg. kadeti (14-15.godina) i Zoja Seba – borbe preko 47 kg. uzrast 12-13 godina.

Stefan Miljanović u borbama do 40 kg 12-13 godina, ovoga puta nije uspio da se domogne medalje.

Na prvenstvu učestvuje 340 takmičara iz 9 zemalja: Crna Gora, Luksemburg, Lihtenštajn, Monako, San Marino, Island, Kipar, Andora i Malta.