Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila Francusku

Poslije dva treninga vaterpolo reprezentacije Crne Gore u Monpeljeu sinoć je odigrana prva utakmica ove mini turneje u zemlji domaćina narednih Olimpijskih igara. Dejan Lazović i saigrači pobjedili su domaću selekciju Francuske 19:17 (4:5, 4:1, 1:3, 5:5, 5:3) nakon peteraca u prvoj od dvije kontrolne utakmice  u sklopu priprema za Olimpijske igre u Parizu.

Domaći su startovali vođstvom i prvu četvrtinu riješili u svoju korist. Nakon početnog vođstva Francuza, izabranici Vladimira Gojkovića  serijom 4:0 u drugoj četvrtini imali su tri gola prednosti 8:5. U trećem dijelu susreta i na početku poslednje četvrtine Francuska reprezentacija je uspjela da izjednači rezultat na  9:9. Do kraja utakmice Crna Gora je vodila 10:9, 11:10, 12:11, 13:12, 14:13, ali je reprezentacija Fracuske izborila peterce – 14:14.

U regularnom dijelu Marko Mršić je postigao četiri gola, Dušan Matković tri, Stefan Vidović, Vasilije Radović i Danilo Radović po dva, Vlado Popadić gol. U francuskom timu najefikasniji je bio Mišel Izdinski sa tri gola, dva su postigli Alekdandr Bue i Enco Nardon.

Kod serije peteraca Dejan Lazović je zaustavio jedan šut, a petorica igrača – Stefan  Vidović, Vlado Popadić, Marko Mršić, Miroslav Perković i Danilo Radović su bili precizni i pobjeda je pripala reprezentaciji Crne Gore.

Do kraja boravka u Monpeljeu reprezentacije Francuske i Crne Gore u ponedeljak 1. jula odigraće još jednu utakmicu a zatim Petar Tešanović i saigrači u utorak putuju za Šabac na turnir od 4. do 7. jula.