Vaterpolo: Kadeti Crne Gore drugi na Uskršnjem turniru

Kadetska vaterpolo reprezentacija Crne Gore (igrači rođeni 2008. godine i mlađi) osvojila je drugo mjesto i srebrnu medalju na tradicionalnom Uskršnjem turniru koji je, nakon tri dana, danas završen u Varaždinu. Izabranici trenera Nenada Vukanića su i u finalu poraženi od reprezentacije Hrvatske 11:7 ( 0:3, 4:2, 4:0, 3:2).

Odličan je bio početak finala za našu selekciju, koja je prvu četvrtinu riješila u svoju korist, golovima Luke Todorovića (dva) i Marka Milinića, a početkom druge četvrtine imali su prednost od 4:0. Strijelac je bio Dario Domazetović. Domaći igrači su uzvratili u drugoj i trećoj četvrtini, kada su primili samo dva, a postigli čak osam golova. Kao i u prvoj utakmici sa reprezentacijom Hrvatske, blistao je golman Nikola Batoš koji čak 14 minuta nije primio gol. Do kraja susreta domaći su održavali prednost i nije bilo šanse da crnogorska selekcija preokrene rezultat.

Strijelci za Crnu Goru: Luka Todorović i Marko Milinić po 2, Dario Domazetović, Andrej Durutović i Matija Franović po jedan pogodak. Za najboljeg igrača Uskršnjeg turnira u Varaždinu proglašen je golman hrvatske reprezentacije, Nikola Batoš. U utakmici za treće mjesto Srbija je pobjedila Italiju 11:6.

Na turniru u Varaždinu za Crnu Goru su igrali: Andrija Rajović, Stefan Kruta (kapiten), Tomo Vičević, Đorđe Koprivica, Luka Savić, Dario Domazetović, Marko Milinić, Petar Brnović, Stefan Vraneš, Danilo Savović, Andrej Domazetović, Marko Pejović, Danilo Roganović i Matija Franeta. Trener je Nenad Vukanić.

Ovim okupljnjem i turnirom počele su pripreme reprezentacije Crne Gore za prvenstvo Evrope za uzrast do 15 godina koje se od 8. do 16. jula igra u Podgorici. Reprezentacija Crne Gore je grupi A prvog nivoa sa Španijom, Mađarskom i Italijom.. U grupi B prvog nivoa su: Hrvatska, Grčka, Srbija i Turska. Drugi nivo je podijeljen u četiri grupe. U grupi C su: Malta, Moldavija, Bugarska i Litvanija. Grupu D čine: Francuska, Bosna i Hercegovina, Izrael, Irska i Holandija. U E grupi su: Gruzija, Švajcarska, Ukrajina i Njemačka. Grupu F čine Poljska, Rumunija, Slovačka i Češka. Prve dvije ekipe su direktni četvrtfinalisti, dok će treći i četvrti razigravati samo sa pobjednicima grupa drugog nivoa, zbog većeg broja učesnika.