VATERPOLO: JADRAN SLAVIO U BOKELJSKOM DERBIJU

Sinoć u Igalu u derbi  susretu poslednje zaostale utakmice Drugog kruga prvenstva Crne Gore u vaterpolu  Jadran je pobijedio Primorac iz Kotora 9:6 po četvrtinama (3:1, 1:4, 1:1 i 4:0) i potvrdio drugo mjesto na tabeli pred početka plej –ofa.

U susretu sa puno preokreta Jadran je vodio 3:1 pa Primorac 5:3. Kotorani su u poslednji dio utakmice ušli sa prednošću od 6:5 ali serijom od 4:0 Jadran je pobjedio. Strijelci za  Jadran su: Đuro Radović i  Konstatin Averka po 2, Jovan Vujović, Dimitrije Obradović, Vasilije Radović, Uroš Vučurović i Marko Petković po gol. Strijelci za Primorac su: Marko Gopević, Aljoša Mačić, Vuk Drašković,Miroslav Perković, Dušan Matković i Danilo Adžić.

Derbi u Igalu  je počeo minutom ćutanja u spomen na poznatu plivačicu iz šampionskog tima Jadrana iz Kranja 1959. godine Melaniju Meku Andrić Erdevički koja je preminula prije dva dana.

Plasman:
Primorac 15,
Jadran 12,
Budvnska Rivijera 9
Kataro 0

U polufinalu plej-ofa 10./11. i 14./15. aprila igraju Primorac-Kataro i Jadran -Budvanska Rivijera.Polufinalni dueli igraju se na dvije pobjede. Eventalne majstorice predviđene su za 17 april.