VATERPOLO: JADRAN POVEO U FINALNOJ SERIJI

Vaterpolisti Jadrana sinoć u prvoj utakmici finala plej-ofa prvenstva Crne Gore u Budvi pobijedili su Primorc 14:11, nakon izvođenja peteraca. U regularnom dijelu susret je završen nerješeno 10:10 po četvrtinama 2:2, 2:2 2:1, 2:3. Peterci 4:1.

Utakmica je bila neizvjesa. Od prvog minuta je viđena velika borba. Odbrane oba tima su bila na visokom nivou. Rasploženi su bili i golmani Petar Tešanovića i Aleksandro Kralj.

Na 60 sekundi prije kraja, Primorac je preko Dušana Matkovića stigao do prvog vođstva na utakmici – 10:9. Sa druge strane, u samoj završnici napada usledio je gol Dimitrija Obradovića za – 10:10. Jadran je uspio da se odbrani, imao je šest sekundi za poslednji napad, ali nije uputio loptu ka golu, pa je pitanje pobjednika u prvom meču finalne serije rešavano u penal ruletu.
Golove za Jadran, postigli su Kanstanin Averka četiri, Marko Petković tri, Luka Muršić, Đuro Radović i Dimitrije Obradović po dva, Nikola Brkić jedan. Golove za Primorac, postigli su Ešvort Molten tri, Marko Gopčević dva, Vuk Drašković, Uglješa Vukasović, Aljoša Mačić, Miroslav Perković Đorđije Stanojević i Dušan Matković po jedan.
Igrač utakmice bio je golman Petar Tešanović koji je odbrano dva peterca jedan u regularnom dijelu a drugi u seriji peteraca.
Druga utakmica finalne serije na programu je 4. maja u Igalu , a za osvajanje titule su potrebne tri pobjede. Podsećanja radi, Jadran brani a Primorac napada šampionski tron.