Jadran poražen u Savoni u prvoj utakmici osmine finala Evrokupa

Vaterpolisti Jadrana nisu položili ovogodišnji prvi nastup u Evrokupu. Sinoć u Savoni protiv istoimenog italijanskog superligaša doživjeli su poraz u prvom meču osmine finala drugog po redu evropskog takmičenja. Savona je slavila sa 16:10 (3:2, 4:3, 3:3, 6:2), pa Martinu Gardaševiću i saigračima treba čudo da bi stigli u četvrfinale.

Loša posljednja četvrtina je skupo koštala izabranike Petra Radanovića. Dobro su se crnogorski šampion držao tri četvrtine, poveo je preko Jovana Vujovića i Vasilija Radovića sa 2:1, ali je Savona dobila prvi period igre sa 3:2. Strijelci su bili Bruno, Rico i Roki. U drugoj četvrtini , Savona je vodila 4:2, Jadran stigao do 4:4. Savona je vodila sa 7:4, a Jadran početkom treće četvrtine stigao do 6:7.a onda u poslednji 8 minuta utakmice Bogdan Đurđić i saigrači su se razigrali, pojačali ritam i kaznili seriju grešaka Jadrana, i stigli do 16:9, a Vasilije Radović je u finišu utakmice smanjio na 10:16.

Ni pred utakmicu Jadran nije važio za favorita, a sada su totalni ausajderi nakon poraza od šest golova razlike. Za 15 dana u Trebinju biće domaćin, jer balon na Škveru ne zadovoljava uslove za odigravanje evropskih utakmica. U hercegnovskom timu najbolji je bio Vasilije Radović sa četiri, Dmitri Holod je postigao dva, a po gol Jovan Vujović, Ivan Nagajev, Matija Sladović i Matej Čaraj. Najefikasniji u sastavu Savone, bili su ValentinoRico sa četiri, Bogdan Đurđić sa tri, Lorenco Bruni i Nikolo Roki sa po dva gola.

Revanš utakmica na programu je 23. marta.

Ostali rezultati klubova iz regiona u ovom takmičenju BVC-Crvena Zvezda 13:11, Jug-Vašaš 12:11 i Primorje – Dinamo Tbilisi 8:7.