VATERPOLO: GOJKOVIĆEVI PULENI PONOVO NA OLIMPIJSKIM IGRAMA

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore, večerašnjom pobjedom u polufinalu kvalifikacionog turnira u Roterdamu, izborila je vizu za Olimpijske igre i prva je ekipa iz naše zemlje koja je obezbjedila učešće na najvećem svjetskom takmičenju. U odlučujućem susretu pobjedili su odličnu reprezentaciju Hrvatske 14:12 (3:2, 2:3, 3:4, 2:1, peterci 4:2).

Večeras je viđena prava drama, ali naši momci su pokazali da su dobar vaterpolo materijal i u duelu protiv jedne od najjačih svjetskih ekipa, nastavili seriju dobrih rezultata. Tok utakmice bio je neizvjestan, poveli su naši golom Petkovića, ali su Hrvati uzvratili preko Jokovića i Vukićevića (2:1). Stefan Vidović, koji je proglašen za najboljeg igrača utakmice, izjednačio je, a odlični Popadić u prvoj četvrtini donio je prednost Gojkovićevoj ekipi. Igrači selektora Ivice Tucaka, koji je prije desetak godina bio trener Jadrana, su u drugoj i trećoj četvrtini bili odličan takmac Ivoviću i saigračima. Poluvrijeme je završeno 5:5, naši imaju prednost 7:5 u trećoj četvrtini, ali je hrvatska selekcija do kraja te dionice stigla do gola prednosti. U poslednjih osam minuta nastavljena je dramatična borba, prvo je Spaić izjednačio, Vukić vratio prednost, ali u poslednjim trenucima Petković je izjednačio na 10:10.

Crna Gora je imala šansu da u finišu i povede, ali je ipak pristupljeno izvođenju peteraca, jer je susret u regularnom dijelu završen 10:10.

U seriji peteraca, junak susreta bio je golman Dejan Lazović koji je odbranio šuteve Fatoviću i Bukiću. Ivović, Vidović, Petković su pogodili cilj, dok je večeras odličan Ukropina, pogodio stativu. U odlučujućem šutu je kapiten Draško Brguljan ovjerio pobjedu i vizu za Tokio.

Strijelci za Crnu Goru: Petković, Popadić i Vidović po 3, Ukropina 2, Spaić, Ivović i Brguljan po 1 gol.

Za najboljeg igrača utakmice, po Fina kriterijumu, proglašen je Stefan Vidović.

-Ovo je fantastična ekipa koja je imala svoj cilj, a to je odlazak na Olimpijske igre. Svi smo junaci ovog uspjeha, jer kolektivnom igrom smo pobjedili moćnu selekciju Hrvatske, kazao je Vidović.

Selektor Vladimir Gojković je poslije novog velikog uspjeha u trenerskoj karijeri čestitao svim momcima.

-Ovo je veliki uspjeh. Svi igrači i na ovoj utakmici i na turniru su dali poslednji atom snage i nisu se štedili u ovim dosta složenim uslovima. Posebno raduje igra mladih igrača koji su sa starijima postigli zacrtani cilj. Po četvrti put smo na Olimpijskim igrama. Do sada su osvajana četvrta mjesta, možda je trenutak da u julu učinimo nešto više. Za postignuto smo se spremali dugo i potvrđeno je, još jednom, da se veliki rad isplati, kazao je Gojković.

Sutra u finalu Ajkule igraju sa boljim iz susreta Grčka – Rusija.