VATERPOLO: GOJKOVIĆEVI PULENI DUPLO JAČI

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore je u derbi susretu A grupe pobjedila reprezentaciju Grčke 8:4 (4:1,1:1,1:1,2:1) i nalazi se pred osvajanjem prvog mjesta u grupi koje donosi lakšeg rivala u petak, u četvrtfinalu turnira u Roterdamu.

Derbi od kojeg se strijepilo, jer reprezentaciju Grčke „ajkule“ nisu pobjedile u zvaničnim utakmicama od 2014. godine, je odlično otvoren. Izabranici Vladimira Gojkovića, meč su riješili već u prvoj četvrtini kada su poveli 4:0, sa dva gola Perkovića, po jedan Spaića i Ivovića. Odbrana je bila odlična, gdje je blistao golman Dejan Lazović (10), pa Grci nisu imali rješenje za igrača više i u nastavku utakmice, u kojem je ipak bio izjednačeniji dvoboj, nisu mogli nadoknaditi prednost iz prve četvrtine.

Do kraja susreta, Ukropina i Matković su održavali prednost u drugoj i trećoj četvrtini, da bi se u poslednjem dijelu utakmice, kada su Grci prišli na dva gola razlike (6:4), razigrao kapiten Draško Brguljan i sa dva pogotka, otklonio sve dileme oko ishoda utakmice.

-Imali smo odličan početak i postigli smo važnu pobjedu, ali još ništa nije gotovo. Sutra imamo meč sa Gruzijom, a onda odlučujuću utakmicu u četvrtfinalu, koja je uvijek najbitnija na ovakvim turnirima, rekao je poslije utakmice selektor Vladimir Gojković.

U poslednjoj utakmici A grupe, Crne Gora igra sa reprezentacijom Gruzije u kojoj igraju i dva bivša igrača Jadrana – Marko Jelača i Marko Elez, kao i Novosađanin Borislav Vapenski.

U ovom susretu naša selekcija je apsolutni favorit ali je oprez uvijek potreban.