Vaterpolo – crnogorski juniori treći na svijetu

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore (igrači rođeni 2006. godine i mlađi) sa Svjetskog prvenstva iz Argentine vraćaju se osvojenim trećim mjestom i bronzanom medaljom. Strahinja Gojković, Danilo Stupar i Saigrači do odličja su stigli pobjedom nad selekcijom Italije 12:11 (2:2 6:2 3:3 1:4).

Posle izjednačene igre u prvoj četvrtini momci trenera Miodraga Mirovića utakmicu su odlučili u drugoj četvrtini. Do kraja utakmice razigrali su se i „azuri“ i u 29 minutu utakmice prišli na gol prednosti 11:10, ali sinoć odlični Strahinja Gojković svojim četvrtim golom u 30. minuti igre donio je prednost od dva gola (12:10).

Rival je do kraja utakmice postigao gol, ali slavlje u redovima reprezentacije Crne Gore moglo je da počne

Strahinja Gojković je bio najefikasniji sa četiri gola, po dva su postigli Danilo Stupar i Srđan Janović, po jedan Ognjen Moračanin, Ivan Marković, Andrija Roganović i Tim Perov.

U timu koji je osvojio treće mjesto i bronzanu medalju bili su Marko Pejović, Miloš Vukašinović, Tim Perov, Tadija Matijašćević, Đorđe Pejović, Nikola Petrović, Andrija Roganović, Miljan Bošković, Srđan Janović, Strahinja Gojković, Ivan Marković, Danilo Stupar, Draško Samardžić, Ognjen Moračanin i Miloš Milinić. U stručnom štabu su: Miodrag Mirović (trener), Filip Andrić, Nikola Mijanović (pomoćni treneri) i Rade Šćekić (doktor).

Na Škver i u Herceg Novi medalju sa mundijala su donijeli: Strahinja Gojković, Danilo Stupar,Tadija Matijašević, Nikola Petrović, Miljan Bošković, i Ognjen Moračanin. Tu su i čanovi stručnog štaba Filip Andrić i Nikola Mijanović.

Svim momcima reprezentacije Crne Gore i stručnom štabu veliki uspjeh čestita redakcija Radio Televizije Herceg Novi.