Vaterpolo: „Ajkule“ igraju za treće mjesto

Porazom od reprezentacije Italije 9:7 (1:2, 2:0,4:3 2:2) reprezentacija Crne Gore je ostala bez finala za završni turnir Svjetske lige. Šansu da igraju u Strazburu naši vaterpolisti će imati ukoliko sutra pobjede Španiju koja je večeras izgubila od reprezentacije Srbije.
Početak je bio obećavajući za domaću selekciju. Prvu četvrtinu su dobili. Strijelci su bili Vlado Popadić i Marko Petković. Strijelac za Italiju, bio je Luka Damonte. Bila je to četvrtina gdje su momci selektora Vladimira Gojkovića imali šanse između ostalog neiskorišćen peterac Dušana Matkovića, a Vladan Spaić je imao dva zicera. Kao prvog dana protiv Hrvatske na golu “azura” blistao je i večeras, Marko Del Lungo.
I tokom druge četvrtine, Petković i saigrači nastavili su sa promašajima. Del Lugo bio je siguran na golu, a sa druge strane, put do mreže Petra Tešanovića pronašli su Frančesko Di Fulvio i Andrea Fondeli, pa je reprezatancija Italije preokrenula rezultat i povela 3:2.
U drugom poluvremenu Vlado Popadić je izjednačio rezultat 3:3. Matković je ponovo neprecizan i prvak svijeta je poveo sa 6:3 i već tada je bilo jasno da reprezentacija Crne Gore teško može stići do povoljnog rezultata.
Marko Mršić je uspio da smanji rezultat. Uzvratio je u sledećem napadu, Đakomo Kanela. Na 35 sekundi prije kraja treće četvrtine , Marko Mršić je realizovao peterac za 5:7. Imala je Crna Gora i napad sa igračem više na deset sekundi prije kraja, ali nije uspjela da ga iskoristi, pa su Italijani uoči završne četvrtine, vodili sa 7:5.

Di Fulvio je na početku poslednje četvrtine povećao prednost na 8:5, ali su Matković i Perković dali nadu za Crnu Goru kod rezultata 8:7, na tri minuta prije kraja. Usledile su dvije fenomenalne odbrane Tešanovića. Sudije nisu dosudile isključenje nad Perkovićem, a mogle su, nedugo zatim Mršić je pogodio stativu. Tešanović je odbranio još jednom, Crna Gora je imala i treću priliku za izjednačenje, Marko Mršić nije uspio a Eduardo Di Soma je sa svoje polovine, postavio konačan rezultat 9:7.
Golove za Crnu Goru, postigli su: Vlado Popadić i Marko Mršić po dva, Marko Petković, Miroslav Perković i Dušan Matković po jedan.
Golove za Italiju, postigli su: Andrea Fondeli tri, Frančesko Di Fulvio dva, Luka Damonte, Đakomo Kanela i Luka Marciali po jedan.
Na završni turnir će i pobjednik susreta između Srbije i Španije dok će za Francusku vizu dobiti treći sa turnira iz Podgorice a to je bolji iz susreta Crna Gora- poraženi iz susreta Srbija-Španija.