Uspješna generalka vaterpolista Crne Gore pred Podgoricu

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore , premda  nekompletna  položila je u Kotoru  generalku pred početak kvalifikacionog turnira Svjetskog kupa koji će biti održan od 8. do 14. marta u Podgorici.

Izabranicima Vladimira Gojkovića bila je dovoljna sjajna igra u trećoj četvrtini  za pobjedu protiv Australije 15:11 (3:5 4:2 6:0 2:4) i uliva povjerenja u još bolja izdanja u važnim utakmicama za par dana.

Reprezentacija Australije je povela 6:3 da bi serijom 4:0 reprezentacija Crne Gore  nakon prvog poluvremena izjednačila na 7:7.

U trećem dijelu utakmice Gojkovićevi momci poboljšali su efikasnost , u odbrani  su bili sigurni i domaća selekcija  koja je igrala bez nekoliko igrača, koji su imali obaveze  u Ligi šampiona i Evro Kupu, stekli prednost od 13:7. U poslednjih osam minuta Australija je smanjila prednost.

Golove za Crnu Goru postigli su: Kanstanins Averka četiri, Danilo Radović tri, Marko Mršić dva, Savo Ćetković, Vuk Drašković, Miroslav Perković, Martin Gardašević, Dušan Banićević i Andrija Korać po jedan.

Kod Australije, Nejtan Pauer je postigao četiri, a Endrju Ford tri gola.