NOVLJANI SOLIDNI NA BOKEŠKOM POLUMARATONU

Na prvom Bokeškom polumaratonu, održanom juče na dionici dugoj 21km, od Tivta do Kotora, najbolje plasirani trkač iz Crne Gore bio je Novljanin Željko Dabović, koji je osvojio na 9. mjesto. Najbolje plasirana takmičarka iz Crne Gore je Slađana Perunović na 32. mjestu.

Uvijek aktivni na ovakvim sportskim događajima, triatlonci iz Herceg Novog, u veoma jakoj konkurenciji, ostvarili su solidne rezultate. Tamara Lepetić sa vremenom 1:49 osvojila je šesto mjesto u kategoriji žena od 35 do 39 godina, Jelena Tomašević (1:46) bila je 13. u kategoriji žena 23-34 godina.

Negovan Stanković trku je završio sa vremenom 1:41, Darija Cvjetković 2:11, Marko Tomašević 2:11, Luka Čupić 1:29, Peđa Petrović 1:53, Marija Bošnjak 2:30.

Novljanin Perica Vučković sa vremenom 1:17 osvojio je 8, mjesto u kategoriji muškaraca od 23 do 34 godine

Trkač iz Kenije Simon Kiber (Simon Kiber Loitaanyang) pobjednik je prvog Bokeškog polumaratona. On je stazu pretrčao za sat i sedam minuta, drugi kroz cilj prošao je njegov sunarodnik Žan Mari Viene Miomukiza (Jean Marie Vianney Myiomukiza), treći je bio takođe takmičar iz Kenije Lekura (Lekuraa).

Najbolje plasirana takmičarka je Fransin Niomukinzi (Francine Niyomukunizi) iz Burundija, druga je bila Matea Parlov Koštro iz Hrvatske a treća njena zemljakinja Tea Faber.

Na trci je učestvovalo 922 takmicara iz 25 država, dok je trku završilo njih 626.