Tri medalje sjajnog Viktora Jančića u Beogradu

Виктор Јанчић (Фото: АК Сања)

Iako Herceg Novi nema atletski klub, čak ni atletsku stazu, prošle godine blistali su atletičari senior Željko Dabović član podgoričkog AK Sparta i desetogodišnji Viktor Jančić, koji je u dresu AK Sanja iz Bara bio uspješan na skoro svim takmičenjima.

Nedavno, na šestom Atletskom dvoranskom mitingu budućih šampiona u Beogradu, koji je organizovao AK Partizan, Jančić je u diciplini 150 metara za cicibane, sa vremenom 23,63, oborio sopstveni rekord, koji je i rekord Crne Gore, i u konkurenciji 32 učesnika bio treći. Na stazi dužine 50 metara, sa vremenom 7,98, u konkurenciji 44 takmičara bio je drugi i sa novim ličnim rekordom osvojio srebrnu medalju

Dan kasnijne, na Novogodišnjem mitingu Crvene Zvezde na 50 metara sa vremenom 7,95 oborio je svoj rekord i u konkurenciji 66 dječaka osvojio je treće mjesto i bronzanu medalju.

Rezultatima ovaj talentovani mladi atletičar doprino je da njegov klub Sanja postigne  zapažene rezultate na poslenjem atletskom mitingu u prošloj godini i najavi velike kako svoje tako i mogućnosti svojih drugara barskog kluba.