TREĆA DIONICA ZA FINALE

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore je prvom polufinalnom susretu završnog turnira Svjetske lige u Tbilisiju pobijedila reprezentaciju Grčke 8:4 (2:2, 0:1, 4:0, 2:1) i obezbijedila sutrašnje finale sa boljim iz susreta Italija – SAD.

Ovaj polufinalni susret donio je veliku borbu, rezultat je poslije prve dionice bio neriješen. Grci su poveli, izjednačio je kapiten Draško Brguljan sa igračem više. Ponovo je poveo rival, ali je do kraja prve četvrtine izjednačio Dušan Matković. U drugoj četvrtini Crna Gora je nastavila sa fantastičnom igrom u odbrani, dok napad naše reprezentacije nije uspijevao da nađe put ka golu. Golman Tešanović je u tom dijelu igre bio na izuzetno visokom nivou i nije dozvolio da reprezentacija Grčke stekne veću prednost, pa su na „velikom odmoru“ vodili sa 3:2. Susret je riješen u trećoj dionici igre. Ponovo je odbrana iznijela veći teret. Grci su zaustavljeni, a u finišu treće četvrtine uslijedila je serija golova. Prvo je Perković izjednačio, pa je Matković svojim drugim golom doveo reprezentaciju Crne Gore u prvo vođstvo 4:3. Prevagu u korist Crne Gore donio je Vladan Spaić, ubrzo su uslijedili golovi Ukropine i Banićevića, a seriju je završio kapiten Ivović.

-Moramo biti zadovoljni plasmanom u finale. U svakom slučaju nije bilo lako, posebno u prvom dijelu igre, kada smo imali lošu igru u fazi napada. Preokret se desio u trećoj četvrtini, kada je proradio napad i kada protivniku dugo nismo dozvolili da postigne gol. Ako se zna da su mnogi igrači bili roviti i da je njihov oporavak uslovio možda i slabiji dio igre u prvom dijelu, raduje nas finiš. Sutra nas čeka finale sa boljim iz duela Italija – SAD, i na nama je da pokušamo da svježimo ekipu i spremno uđemo u borbu za prvo mjesto, kazao je nakon utakmice selektor Vladimir Gojković.