TEŽAK PORAZ IGALA U BARU

Desetkovani fudbaleri Igala, bez devet Kovid pozitivnih i jednog kažnjenog igrača, nisu imali snage da se suprostave lideru ekipi Mornara, pa su u derbi susretu 31. kola Druge fudbalske lige poraženi rezultatom 5:0.

U meču koji će ostati upamćen kao privi pod reflektorima stadiona u Baru, domaćin je zasijao i dominirao tokom cijele utakmice.

Barani su prilično rano stekli prednost. Nakon šansi Bulatovića, zatim bivšeg igrača Igala Bobana Đorđevića, Demir Škrijelj je u 13. minutu pogodio mrežu. U 24. minutu Jovan Pajović je, nakon ubačene lopte iz kornera, pogodio za 2:0.

Tresle se se prečka i stativa gola Igaljana, ali je mreža mirovala do finiša utakmice kada su Nino Vukmarković u 85. i dva puta Boško Guzina u 88. i 92. minutu nanijeli visok poraz drugoligašu iz Herceg Novog.

Mornar je zadržao lidersku poziciju sa 65 bodova, Igalo je treće sa 51. U narednom, 32. kolu, u subotu u bokeljskom derbiju na Solilima, fudbaleri Igala dočekuju Bokelj iz Kotora.