SPORTSKI RIBOLOV – DRAGAN VASILJEVIĆ I KSR „IGALO” ŠAMPIONI MIMOZE

U akvatorijumu bokotorskog zaliva u Baošićićima završen je 23. Kup Mimoze u sportskom ribolovu. Učestvovao je 51 takmičar iz 14 klubova sa 17 ekipa iz Crne Gore, kao i gosti „Aero Celje“ iz Slovenije.

Kup je održan u diciplina lov rukom iz barke, lov štapom iz barke i u ekološkom ribolovu, odnosno po sistemu „izmjeri i vrati ribu“.

Prvo mjesto u disciplini „tunjom (karolom) – lov rukom iz barke“ osvojio je Drago Dujmušić („Pagar“ Tivat) sa 4,680 bodova. Drugi je bio Dragan Vasiljević („Ribar“ Baošići) sa 3.170, a treći Ivan Dejanović („Delfin“ Budva) sa 2.896 bodova.

Najuspješniji u disciplini „štapom iz barke“ bio je Aleksandar Milosavljević („Igalo“) sa 4.884 boda, ispred Toma Cvjetkovića („Sipa“ Tivat) sa 4.532 i Mirka Medića („Bokeška jedra 1999“ Đenoviči) sa 4.390 bodova.

U ekološkom ribolovu zlatnu medalju osvojio je Dragan Vasiljević („Ribar“), srebrnu Drago Dujmušić („Pagar“), a bronzanu Predrag Tasić („Ama“ Kostanjica).

Ekipni pobjednik ovog prestižnog međunarodnog takmičenja je ekipa KSR „Igalo“ (Aleksandar Milosavljević, Marko Radosavljević, Miloš Dašić) sa 2 plasmanska boda. Drugo mjesto osvojila je ekipa „Ribar“ 1 (Dejan Sijerković, Marko Vujisić, Milan Ljubić) sa 9 plasmanskih bodova, koliko je imala i trećeplasirana ekipa „Delfin“ 2 (Predrag Dejanović, Dejan Cvetković, Zoran Beljkaš).

Nagrada za najteži primerak ulovljene ribe pripala je Dragu Dujmušiću iz „Pagra“.

Pobjednik Kupa Mimoze u pojedinačnoj konkurenciji je Dragan Vasiljević iz druge ekipe „Ribara“ Baošić sa 6 plasmanskih bodova drugo i treće mjesto pripalo je takmičarima „Igala“ Aleksandru Milosavljeviću i Milošu Dačiću sa 10 ,odnosno 13 plasmanskih bodova. Drago Dujmušić iz tivatskog „Pagra“ zauzeo je 4 mjesto sa 17 plasmanskih bodova, koliko je sakupio i Milan Ljubičić iz  prve ekipe Ribara Baošić

Najuspješniji strani takmičar bio je Miroslav Jurak ( „Aero“ Celje) na 14. mjestu, sa 32 plasmanska boda.