Splićani najbrži na “Trci zadovoljstva”

I pored lošeg vremena, oko 100 takmičara sa zadovoljstvom je istrčalo “Trku zadovoljstva” u Tivtu, koja je svojevrsna uvertira za današnji “Bokeški polumaraton”, u organizaciji Triatlon kluba Kotor. Start i cilj je bio na gradskoj rivi Pine, a dužina staze je iznosila 5 kilometara.

U ženskoj konkurenciji, najbrža od 59 takmičarki je bila Tena Sakar Vukić iz AK “Fit” iz Splita sa vremenom 23 minuta i 50 sekundi. Samo 17 sekundi iza nje na cilj je stigla Ksenija Skripčenko iz Crne Gore (24:07), a treće mjesto osvojila je Anastasija Gorodilova iz Ukrajine (24:26).

Najbolji u muškoj konkurenciji, gdje je bilo 38 takmičara, bio je Ante Živković iz AK “Fit” iz Splita, koji je “Trku zadovoljstva” završio za 17 minuta i 37 sekundi. Drugo mjesto osvojio je Marijan Luburić iz HAK „Ljubuški“ (18:06), a treće Kotoranin Matija Grgurović iz KK “Stars” (19:33)

Najstariji takmičar, 75-ogodišnji Vuk Vukmirović iz Srbije je stazu istrčao za 33:56, a najmlađi učesnici su bili Lenka Marcikić iz AK “Vojvodina” (28:29), Matija Burzić (23:05) i Sergej Afanasev (23:44), svi 2010. godište.

Na stazi dugoj 21,1 km od Tivta do Kotora danas će biti održan polumaraton i štafetni maraton, sa oko 1 500 učesnika iz 26 zemalja svijeta, od čega samo 1 250 učesnika na polumaratonu što “Bokeški polumaraton” stavlja rame uz rame sa velikim polumaratonima u regionu, a daleko je najveći u Crnoj Gori.