SP (U20): CRNA GORA BEZ FINALA

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači do 20 godina, ostali su bez finala Svjetskog prvenstva koje se danas igra u gravnom gradu Češke. Rulet zvani peterci stao je na stranu vaterpolista Italije koji su pobjedili 14:12 (2:2, 4:1, 3:3, 1:4 – 4:2) i izborili su plasman u finale gdje će se za zlatnu medalju boriti protiv Srbije koja je pobjedila Mađarsku 10:7.

Reprezentacija Italija je sve vrijeme vodila, čak i uvjerljivo (u trećoj četvrtini u dva navrata bilo i +4 za mlade Italijane, 8:4 i 9:5). Izabranici Miodraga Mirovića su se uspjeli ipak potpuno vratiti u utakmicu, tri minuta prije kraja zadnje četvrtine i izjednačiti (10:10), te odvesti susret u peterce. Tu su Italijani ponovo, kao i protiv Španije, iskazali viši nivo koncentracije. Golman Roberto Spineli je zaustavio pokušaje Vučurovića i Koraća, pa je Italija slavila 14:12.

Golove za Crnu Goru, postigli su: Vuk Drašković tri, Miroslav Perković i Danilo Radović po dva, Andrija Korać, Marko Mršić, Jovan Vujović, Petar Vujošević i Đorđije Stanojević po jedan. Alen Isljamović je imao 13 odbrana. Prevagu na tasu Italije, donijeli su David Okione i Mateo Grata sa po četiri gola.

Novog svjetskog prvaka za uzrast do 20 godina treba tražiti između reprezentacija Srbije i Italije (18:00). U utakmici za bronzanu medalju igraju Crna Gora-Mađarska (16.30). Za peto mjesto boriće se Hrvatska-Španija i za 7. mjesto Grčka-SAD.