Šahistkinje ekipe „Herceg Novi“ treće na turniru u Igalu

U poslednjem 5. kolu Ženske lige ekipnog prvenstva Crne  Gore šahistkinje ekipe Herceg Novi  pobijedile su  Univerzitet Crne Gore  (Podgorica ) 3:1   i osvojila je treće mjesto na turniru u Igalu.

Pola poena  prvo je u odlučujućem meču za „Herceg Novi“ osvojila na četvrtoj tabli Nina Delević u partiji sa Jelenom Nerić. Boljim  otvaranjem i  sigurnom igrom do kraja partije na prvoj tabli Internacionalni majstor Nišlijka Sandra Đukić  je dobila partiju  protiv FM Patricije Vujnović i dovela „Herceg Novi“ u vodstvo od 1,5:0,5.

Na drugoj tabli i pored žestokog otpora  njene rivalke FM Monike Spalir FM Radmila Kovačević je donijela presudni poen  za trijumf domaćih.

U poslednjoj partiji na trećoj tabli IM Irena Miladinović  je remijem sa Lorom Kukić  okončala meč rezultatom 3:1  što je bilo dovoljno za treće mjesto  i bronzanu medalju domaćih djevojaka.

U drugom meču ovog kola  „Crnkogorac“ je pobjedom 3,5:0,5  protiv Budućnosti obezbjedio bodove za drugo mjesto i srebrnu medalju.

Pobjednik turnira   je Elektroprivreda  koja je u poslednjem kolu bila slobodna. Šampionsku titulu  za ekipu iz Nikšića dominatno su osvojile  bugarski velemajstor  Belosava  Krasteva,  interncionalni  majstori Adela Velikić i Aleksandra Milović  i FM Alena Skvortsova.

Konačni plasman: Elektroprivreda  12 bodova (12,5 poena), Crnogorac  9 (10) Herceg Novi  6 ( 8,5) Univeritetski centar CG 3 (7,5) i Budućnost 0 bodova (1,5 poena)

Sinoćnji uručenjem medalja i pehara šampionskoj ekipi „Eektroprivrede“ zavšen je ekipni šapionat Crne Gore za dame.