Reprezentacija Crne Gore ispustila pobjedu

Završavajući trodnevne zajedničke pripreme u Budvi večeras su vaterpolo reprezentacije Crne Gore i Hrvatske, odigrale prijateljsku utakmicu. Poslije velike borbe slavila je selekcija Hrvatske sa 10:8 (0:3, 4:2, 2:2 4:1). Može se reći da su izabranici Vladimira Gojkovića ispustili pobjedu.

Sve je dobro počelo za domaću selekciju koja je odlično otvorila meč. Dobili su prvu četvrtinu sa 3:0, a reprezativci Crne Gore u tom periodi odlično su igrali u odbrani i u napadu. Međutim, izabranici Ivice Tucaka koji su znatno iskusniji jer igraju u ekipama Juga i Jadrana iz Splita, Mladosti iz Zagreba, a učesnici su i Lige šampiona.

Reprezentacija Crna Gora je na poluvremenu vodila sa 5:4, a zatim 7:4. Na kraju tri četvrtine rezultat je bio 7:6, ali mladi igrači iz Jadrana, Primorca i Budve kojima je Gojković pružio šansu nijesu imali recept da zaustave iskusnije Hrvatske igrače. Serijom 4:1 u poslednjoj četvrtini poraz su pretvorili u pobjedu.

Strijelci za Crnu Goru su: Martin Gardašević i Đorđe Stanojević po dva, Uroš Vučurović, Jovan Vujović, Marko Mršić i Aljoša Mačić po jedan.

Golove za Hrvatsku, postigli su: Loren Fatović, Jerko Marinić Kragić i Jerko Penava po dva, Filip Kržić, Dario Rakovac, Marko Žuvela i Matijas Bijaka po jedan.

Za selekcije Crne Gore i Hrvatske ove pripreme su početak rada za turnire FINA Svjetskog kupa, koji su na programu u Podgorici odnosno Zagrebu sredinom marta.