Regionalna liga – Slavlje Novljana na Škveru

PVK Jadran će od 25. do 27. novembra igrati u Beogradu u okviru druge faze Regionalne lige, a sa njim u grupi biće i Primorac, Jug, Radnički i Partizan. Domaćin turnira je Crvena zvezda.

Tim sa Škvera je sinoć na svom bazenu, kao domaćin prvog turnira A grupe Regionalne lige, postigao prvu pobjedu u novoj sezoni u duelima sa vječitim rivalom Primorcem. Novljani su slavili 9:7 (1:3, 2:0,3:1,3:3).

Kotorani su bolje započeli utakmicu i poveli 3:0. Do kraja četvrtine domaći su smanjili prednost. U drugoj dionici počela je serija Jadrana i Vasilije  Radović je smanjio na 2:3, a Jake Muskat donio izjednačenje 3:3.

U drugom poluvremenu  Novljani su poveli 4:3, a strijelac je bio Matej Čaraj. Izjednačenje je doneo Crepulja, ali je vrlo brzo David Stevović bio precizan, pa je Jadran vodio 5:4. U samoj završnici treće četvrtine, Danilo Radović je pogodio za 6:4

U poslednjoj četvrtini, Kalturin je donio prednost Novljanima od tri gola – 7:4. U tom momentu, djelovalo je da je sve gotovo, da je pitanje pobjednika riješeno.  Nadu Primorcu, vratio je Crepulja, ali je ugasio Kalturin, koji je na nešto više od tri minuta prije kraja pogodio za 8:5. U nastavku je sigurnom igrom ekipa koju sa klupe predvodi Petar Radanović održavala vođstvo. Primorac nije prišao ni blizu rivalima tako da je domaćin ostvario pobjedu i osvojio prve bodove u Regonalnoj ligi gdje je dubrovački Jug pobjedama protiv Primorca (17:7) i Jadrana (15:7) opravdao ulogu favorita.

Golove za Jadran su postigli: Pavel Kalturin tri, Jake Muskat dva, Matej Čaraj, David Stevović, Danilo Radović, Matija Sladović i Vasilije Radović po jedan.

Golove za Primorac su postigli: Damir Crepulja tri, Vuk Drašković dva,  Marko Mršić i Aljoša Mačić po jedan.

Liga se nastavlja drugom fazom  od 25. do 27. novembra, a ekipe će igrati u dvije grupe. U novoj  E grupi u Beogradu gdje je  domaćin  Crvena Zvezda igraće: Jadran HN, Primorac, Jug, Radnički i Partizan.

U grupi  F koja se igra u  Zagrebu ukrštaju se: Jadran (Split), Mornar, Solaris, Novi Begrad, Mladost i Šabac.

Poslije 11. kola, četiri najbolja tima će se kvalifikovati za fajnal-for. Domaćin F4 biće prvoplasirani tim u regularnom dijelu sezone.