PVK Jadran stigao do šampionskog trona

Ljubitelji vaterpola u Herceg Novom i navijači Jadrana imaju mnogo razloga za zadovoljstvo, jer je na osnovu prikazanog u poslednjem trećem susretu finalne serije Prvenstva Crne Gore kao i tokom cijelog  takmičenja ekipa Jadrana u duelima sa Primorcem iz Kotora još jednom pokazala moć.

Večerašnja pobjeda 10:4 (3:2, 2:2, 4:0, 1:0) je kruna sezone i početak šampionskog slavlja na Škveru.

Prvo poluvrijeme je donijelo zanimljivu borbu i neizvjesnost. Igralo se dugo gol za gol.  U prvoj četvrtini bilo je 3:2 za Jadran. Golove za Novljane postigli su Martin Gardašević, Pavel Kalturin i Danilo Radović. Strijelci za Primorac bili su Bojan Paunović i Đorđije Stanojević.

U drugoj četvrtini razigrao se Danilo Radović, pa je Jadran poveo sa 5:2, ali Primorac je imao snage da priđe rivalu na gol razlike, sa namjerom da mu odloži  šampionsko slavlje.

Na golu je briljirao Darko Đurović, sigurno najbolji pojedinac finalne serije.

U drugom dijelu u bazenu kao da je bio samo je jedan tim – Jadran. Mrežu Kralja za 7:4 pogađali su Uroš Vučurović i Džejk Muskat. Srđan Janović nije iskoristio peterac za Primorac, a kazna je stigla u vidu golova koje su postigli Danilo Radović i Lazar Vukićević – 9:4. Mirnom igrom u kojoj su i rezervisti novog starog šampiona dobili šansu.

Čekao se trenutak da Martin Gardašević primi pehar VSCG za 9. uzastopnu odnosno 12.  Jadranovu titulu u šampionatima Crne Gore.

Golove za Jadran postigli su: Danilo Radović tri, Pavel Kalturin dva, Martin Gardašević, Matej Čaraj, Džejk Muskat, Uroš Vučurović i Lazar Vukićević po jedan. Golove za Primorac postigli su: Bojan Paunović, Đorđije Stanojević, Marko Mršić i Filip Gardašević po jedan.

Medalje finalistima Prvenstva Crne Gore uručio je predsjednik Skupštine, Mirza Krcić, a pehar kapitenu Jadrana Martinu Gardaševiću uručio je predsjednik VSCG Đuro Marić. Večerašnji susret je počeo minutom ćutnje zbog tragedije u Beogradu .