Porazi ženskih košarkaških klubova iz Herceg Novog

U 14. kolu Prve lige za košarkašice hercegnovski prvoligaši su poraženi. U derbiju kola u Sportskom centru Igalo sinoć je gostovao šampion i lider ekipa Budućnosti i pobijedila ”Herceg Novi 1987“ 100:64 po četvrtinama 29:17, 20:10, 27:13, 24:24.

Tim Ranka Šabanovića i Jovice Ratkovića je na startu poveo 4:0, ali su šampionke brzo uzvratile. Ubrzo je rezultat bio 13:4 a u sedmom minutu – 18:8, da bi u finišu prvog poluvremena bilo čak 49:25. I u drugom poluvreme Podgoričanke su silovite. Serijom 11:0, najavile su ubbjedljiv trijumf od 36 poena razlike.

Strijelci za Herceg Novi 1987: Jelena Vučetić 28, Aleksandra Mužević 19, Milica Matić 15 i Vladana Radojičić 2 poena.

U redovima Budućnosti najefikasnija Radonjić sa 16, a od Novljanki u redovima šampiona Dragana Živković je postigla 11, a Jelena Bulajić 10 poena.

I drugi novski prvoligaš Primorje bio je neuspješan u jučerašnjem kolu. Na gostovanju u Nikšiću tim Dragana Prge poražen je od istoimenog prvoligaša 79:52 (19:14, 18:8, 26:13, 16:17). Domaće su otvorile utakmicu serijom 11:3, Klaudija Baćović i saigračice uzvratile su i zaprijetile domaćim igračicama preokretom (15:14) ali to je bilo sve. Ekipa Nikšić predvođena Milenom Jakšić povela je – 25:15, a u finišu prvog poluvremena bilo je 32:17.

Do kraja košarkašice “Nikšića” stvorile su veliku prednost da bi na startu posljednje dionice bilo 66:35 pa su gošće dobile poslednjih deset minuta igre.

Strijelci za Primorje: Klaudija Baćović 19, Ljube Andrić 16, Kristina Ilić 8, Jovović 6, Kasalica 4, Teodora Brković 2 poena.