PORAZ PRIMORJA OD LOVĆENA SA CETINJA

Košarkaši Primorja 1945 zabilježili su poraz u 11. kolu Prve A muške košarkaške lige Crne Gore. Izabranici Veselina Krivokapića poraženi su na svom parketu od ekipe Lovćena 1947 sa Cetinja rezultatom 79:90, po četvrtinama 16:29, 21:28, 17:16, 25:17.

Novljani su loše otvorili meč, što su gosti iskoristili i na kraju prve četvrtine stekli dvocifrenu razliku. Cetinjane je u prvom dijelu meča služio i šut sa distance, pa su uspjeli da ubace čak 11 trojki.

U drugom polovremenu košarkaši Primorja konsolidovali su redove, popravili šut, ali to nije bilo dovoljno.

Najefikasniji kod domaćih bio je Slobodan Miljanić sa 15 poena i 8 skokova, Novak Obradović upisao je 13 poena, Dragoje Đoković 12, Markiz Mozli 9, po 8 postigli su Goran Vučićević, Boris Jeknić i Zoran Vilotijević, a po 3 Matija Janjić i Veselin Kovačević.

Kod gostiju najbolji pojedinac bio je Milutin Đukanović sa 21 poenom.

Utakmicom protiv Cetinjana završen je prvi krug prvenstva. Nakon 11 kola Primorje se nalazi na petom mjestu na tabeli sa skorom 6 pobjeda i 4 poraza.

U narednom kolu Primorje će u Sportskom centru Igalo dočekati tivatski Teodo, koji je u prvom dijelu prvenstva slavio rezultatom 75:68. Utakmica će biti odigrana sledećeg vikenda, a tačan termin biće naknadno objavljen.